Makyaj Yapımı ve Güzellik

Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları | Günümüzdeki sağlıksız beslenme alışkanlıkları, fazla kilolara neden oluyor. Ve bu fazla kilolar, sağlık yönünden oldukça zararlı etkilere sahip. Herkesin olması gereken belli bir vücut kitle endeksi var. Vücut kitle endeksi, kişilerin boyu, kas ve kemik yapısı yaşı gibi etkenlerle hesaplanıyor. Bu değerlerin üzerine çıkmak, metabolizmayı yorarak, birçok soruna neden olmaktadır. Dolayısıyla fazla kilolardan kurtulmak, herkesin isteğidir.

Kilo vermek, zorlu bir sürece yayılmaktadır. Uzmanlar, aşırı hızlı kilo vermenin sağlıksız olduğunu belirtiyor. Yani şok diyet adı altında yapılan uygulamalar, aslında sağlığa zarar veriyor. Ancak doğal yöntemler kullanarak, mümkün olabildiğince hızlı ve sağlıklı kilo verebilirsiniz. Bunun için bazı besin ögeleri ve doğal birçok yöntem mevcuttur.

Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Metabolizmayı Hızlandıran Detoks Sularından Yararlanın

Sağlıklı kilo vermenin ilk adımı, bol su içmekten geçiyor. Uzmanların görüşleri günde en az 2 litre su içilmesinden yana. Hatta suyun içinde bazı sebze ve meyveleri, sağlıklı otları katarak, metabolizmanızı canlandırabilirsiniz. Bu şekilde yağ yakımı çok daha hızlı ve kolay olabiliyor.

Limonlu Detoks Suları:

Limon, yağ yakımını hızlandıran en etkili besin ögelerinden biridir. Limonu günlük içme suyunuza karıştırarak, metabolizma hızınızı arttırmak çok kolaydır. Bunun için ince kesilmiş limon dilimlerine ihtiyacınız olacaktır. Bununla beraber taze nane yaprakları, maydanoz, dere otu, taze kekik gibi otları suya karıştırabilirsiniz. Bu şekilde hazırlanan 2 litrelik bir suyu, bir gün içinde tüketmeniz öneriliyor. Bu karışıma 3 hafta kadar devam edebilirsiniz.Bu şekilde Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları nı keşfetmiş olacaksınız.

Tarçınlı Detoks Suları:

Tarçın şekeri dengeleyen ve yağ yakımını sağlayan bir üründür. Bir adet çubuk tarçını, iki litrelik suyun içerisinde katarak, bu suyu tüketebilirsiniz. Hatta karışımı güçlendirmek için suya birkaç dilim yeşil elma koymanız da mümkün.

Elma Sirkeli Detoks Suları

Doğal Yoldan Kilo Vermenin Yolları arasına hiç şüphesiz elmalı sirkeli detoks suyu başı çekmektedir.Elma sirkesi, kilo vermede kullanılan mükemmel bir üründür. Bunun için mümkünse evde hazırlanan, doğal elma sirkesi kullanımı tavsiye ediliyor. İki litre suyun içerisinde bir kahve fincanı elma sirkesi katabilirsiniz. Bu karışıma birkaç adet salatalık dilimi de eklemeniz mümkün.Bu şekilde hazırlanan detoks suları, yağ yakımını arttıracaktır. Aynı zamanda vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede çok daha hızlı ve etkili şekilde kilo verebilirsiniz.

Şekeri Hayatınızdan Tamamen Çıkarın

Doğal yoldan hızlı kilo vermenin yolları’ndan biri de  sağlıklı bir diyet programıyla sağlanabilir. Ve sağlıklı diyetlerin tümü şekeri kesinlikle reddeder. Buna zararsız olduğu iddia edilen tatlandırıcılar da dahildir. Bu tatlandırıcılar kullanılarak hazırlanan her türlü ürün, kilo vermeyi güç hale getirir.Paketlenmiş birçok gıda şeker içermektedir. Light ürünler, diyetlerde tercih edilen atıştırmalıklar aslında sağlıksızdır. Bunların yerine doğal gıdalardan yardım alabilirsiniz.

Uzmanlar ani şekilde gelen tatlı krizlerinde doğal meyvelere başvurulmasını önermektedir.

Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Örneğin,
 • Üzerine şekersiz kakao serpilen muz
 • Tarçın serpilmiş elma
 • Yoğurda karıştırılan çilek ani tatlı krizlerini bastırmaya yardım etmektedir. Bu tür yiyecekler sayesinde daha hızlı kilo vermeniz mümkündür.

Kahve İle Yağ Yakımını Hızlandırın

Kahve, insan metabolizmasını canlandıran bir üründür. Özellikle diyetlerde şekersiz Türk kahvesi tüketmek tavsiye edilir. Bunun nedeni kahvenin metabolizmayı güçlendirme ve hızlandırma özelliğidir. Ancak kahve ile kastedilen şey, doğal kahve taneciklerindey süt tozu içeren, tatlandırıcılı kahvelerden uzak kalınmalıdır.Şekersiz olarak tüketilen fitre kahve veyan üretilen kahvelerdir. Piyasada satılan işlenmiş, suda çözünen kahveler buna dahil değildir. Özellikle yapa Türk kahvesi, yağ yakımını hızlandıracaktır. Hatta kahvenin içerisinde bir miktar toz tarçın eklemek, bu etkiyi güçlendirir.

Türk kahvesi Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları ‘ndan biridir.

Yeşil Çay İle Zayıflayın

Yeşil çayın, insan vücuduna sayısız faydaları bulunmaktadır. Antioksidan özelliklere sahip yeşil çay, diyetlerde özellikle tavsiye edilmektedir. Vücuda enerji veren bu içecek, kilo alımını engellemektedir Vücutta biriken yağların yakılmasında olumlu etkiler taşımaktadır.

Uzmanlar günde iki fincan tüketilen yeşil çayın kilo vermeyi kolaylaştırdığına dikkat çekmektedir. Ani gelen açlık krizlerinde tüketilebilir. Bu durumda açlık hissini bastırdığı bilinmektedir. Ancak aç karnına alınmaması, birkaç adet badem, ceviz ile ara öğünlerde tüketilmesi önerilmektedir. Aç karnına içilen yeşil çayın, mideyi rahatsız etmesi söz konusu olabilir.

Yeşil çaya limon eklemek, etkilerini arttırmaktadır. Hatta tarçınlı ve limonlu olarak da hazırlanabilir. Yeşil çayın etkilerini kaybetmemesi için hazırlanış şekli çok önemlidir. Buna göre kaynatmak yerine demlemek gerekmektedir. Yaklaşık olarak beş dakika demlenen yeşil çayın, sıcakken tüketilmesi yağ yakımını hızlandıracaktır.

Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları’ndan birisi de hiç şüphesiz yeşil çay içmektedir.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Sağlıklı kilo vermenin en etkili yolu, kötü beslenme alışkanlıklarından vazgeçmektir. Çünkü hiçbir içecek ya da yiyecek size tek başına kilo verdirecek kadar etkili değildir. Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için köklü bir değişim şarttır.Bunu sağlamak adına işe paketlenmiş gıdalardan uzak durarak başlayabilirsiniz. Çünkü paketlenen hiçbir şey, yeterince doğal değildir. Bu ürünlerin içerisindeki katkı maddeleri, metabolizmanızı bozar, yavaşlatır. Yavaşlayan bir metabolizma, yağ yakamaz. Sonuç, alınan aşırı kilolardır.Bu nedenle her zaman organik ve doğal gıdaları tercih etmeniz gerekir.

Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları

 • Hazır yiyecekler yerine evinizde hazırladığınız yiyecekleri tercih edin.
 • Aşırı yağ içeren gıdaları yemeyin.
 • Yağ olarak yalnızca organik zeytinyağı ve tereyağı kullanın
 • Kızartma yerine buğuda pişen gıdaları tercih edin.
 • Aşırı tuz tüketmeyin.
 • Yeşil sebze ve meyve tüketimini arttırın.
 • Kuru fasulye, nohut, barbunya, mercimek, gibi yiyecekleri tüketmeye gayret edin.
 • Yağlı etlerden kaçının.
 • Beyaz pirinç yerine bulgur tüketin.
 • Beyaz ekmek tüketimini sonlandırın. Yerine tahıllı ekmekleri tercih edin.
 • Hamur işi gıdalardan uzak durum.

Spor Yapmak Sağlıklı Kilo Vermenin Anahtarıdır

Kilo vermek isteyen kimseler, mutlaka spor yapmalıdır. Çünkü hareket etmek, metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Eğer spor yapmak zor geliyorsa, buna basit hareketlerle başlayabilirsiniz. Herkesin vücuduna uygun spor hareketleri mutlaka vardır. Bunun için bir spor hocasından destek alabilirsiniz. Veya hiçbir şey yapamasanız bile yalnızca yürümek dahi yeterli olacaktır.

Uzmanlar düzenli olarak yapılan tempolu yürüyüşlerin faydalarına dikkat çekiyorlar. Bu yürüyüşlerin mümkünse sabah saatlerinde yapılması önemli. Çünkü sabah saatleri insan vücudunun en hızlı olduğu saatlerdir. Bu saatlerde yapılacak en az yarım saatlik yürüyüşler, yağ yakımına yardım edecektir.

Spor yapmaya başlamak kademeli olarak sürdürülebilir.  Vücudunuz spor yapmaya alışkın değilse, birdenbire vücudu zorlamak doğru olmayacaktır Bunun için günde on dakikalık spor hareketlerinden başlayabilirsiniz. Bu süreyi arttırarak devam edebilirsiniz.

Kilo verme aşamasında olanlar, hiç hareket etmeden kilo verilmeyeceğini bilmelidir. Kilo vermek önce etkili bir diyete ve sonra sağlıklı spor hareketlerine bağlıdır.

Diyet Programınızı Gözden Geçirin

Günümüzde herkesin ulaşabileceği birçok diyet listesi var. Çeşitli başlıklar altında sunulan bu diyet listeleri, her zaman en sağlıklı çözüm değiller. Çünkü bir diyet listesinin işe yaraması için bunun kişiye özel olarak hazırlanması gerekmektedir. Kişiye özel diyet listeleri de ancak diyetisyenler ve uzman doktorlar tarafından hazırlanabilir. Bu nedenle sahip olduğunuz diyet programının size uygun olup olmadığını bilmek zorundasınız.

Diyet programınız eğer size uygun ise, bu programa sonuna kadar bağlı kalmanız gerekir. Diyet süresince küçük kaçamaklar yapmak, size zararsız gibi görünebilir. Ancak yaptığınız her kaçamak, kilo vermenizi güç kılacaktır.

Diyet listeleri belli kaloriler hesaplanarak hazırlanır. Listenin dışına çıkmak, hesaplanan bu kalorileri hiçe saymak anlamındadır. Diyet süreci kolay değildir. Ve bu sürecin bir an önce bitmesi, sizin programa ne kadar bağlı kaldığınız ile ilgilidir. Uzmanlar tarafından hazırlanan listelere, kendinizden eklemeler kesinlikle yapmamalısınız.

Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları olarak sıkı ve sağlıklı diyet listeleri başı çekmektedir.

Sabah Kahvaltısına Dikkat Edin

Diyet yapmak, aç kalmak olarak algılanmamalıdır. Çünkü vücut ne kadar aç kalırsa, bir sonraki öğünde aldığı yiyeceği o denli hızlı yağa dönüştürür. Bu, vücudun kendisini korumak adına çalıştırdığı bir mekanizmadır. Dolayısıyla diyetler size kaç öğün yemenizi söylüyorsa, bu kadar öğün yemeniz gerekir.

Bu öğünler arasında özellikle sabah kahvaltıları kesinlikle atlanmamalıdır. Sabah kahvaltısı, günün en önemli öğünüdür. Ve gün boyunca ihtiyaç duyacağınız enerjiyi size sağlar. Sabah kahvaltılarında protein ağırlıklı beslenmek, size daha hızlı kilo verdirecektir. Özellikle haşlanmış yumurta, az yağlı peynirler, ihtiyacınız olan bu proteini almanızı sağlar. Bu aşamada eritilmiş veya labne adı altında sunulan peynirlerin size pek faydasının olmayacağı bilinmelidir. Bu tür peynirler yerine doğal olanların tercih edilmesi gerekir. Söz konusu paketlenmiş peynirler aşırı yağ içermektedir. Ve sağlıksız seçimlerdir.

sabah kahvaltılarında ekmek yemekten kaçınmak, Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları  olarak bilinir.Ekmek yerine kaliteli proteinlerle beslenebilirsiniz. Şekersiz çay veya kahve tüketebilirsiniz. Kahvaltıda salatalık, maydanoz gibi ürünlerin tüketilmesi fayda sağlar.

Akşam Yemeğini Geç Saatte Yemeyin

Hızlı kilo vermek istiyorsanız, akşam yemeklerinizi erken saatlerde yemeyi tercih etmelisiniz. Çünkü akşam saatleri, insanların en hareketsiz kaldıkları zaman dilimidir. Geç saatlerde yenilen yiyecekler, her ne kadar diyet programına dahil olsa da size zarar verir. Vücudunuz tarafından hızlıca yağa çevrilir. Ve kilo vermenize engel teşkil eder.

Bu bilgiden hareketle uzmanlar akşam yemeklerinin 18:00 civarında yenmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu saatte hafif bir akşam yemeği yenilmelidir. Ardından da atıştırmalık olarak hiçbir şey yenmemelidir. Akşam yemeğinden yatma saatine kadar bazı şekersiz içecekleri tüketebilirsiniz.

Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Örneğin :

 • Limonlu zencefil çayı
 • Nane çayı
 • Tarçın ve karanfil çayı
 • Zerdeçal çayı tüketilebilir.

Bu çaylar, akşam yemeği ile aldığınız besinlerin yakılmasına fayda sağlayacaktır. Ayrıca erken yatmak ve erken kalkmak metabolizmanın dengelenmesinde faydalıdır. Bu kurallara uyulduğu takdirde Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları  mümkündür.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı