Makyaj Yapımı ve Güzellik

Hayatınızı Kolaylaştıracak Makyaj İpuçları

Makyaj yapıyor musun O zaman merhaba, bunlara ihtiyacın var.

0 yaşındakileri geçebilen tüm güzellik etkileyicileri, YouTuber’lar ve 13 yaşındakilerle, dünyada bir profesyonel gibi makyaj yapamayan tek kişi olduğunuzu hissetmek kolaydır. Ama kendine söylediğin yalanlara inanma! Herkes (evet, siz bile) birkaç makyaj ipucu ve biraz rehberlik ile  makyaj yaparken kendi ritminizi  yakalayıp iyi olabilirsiniz. İster kedi gözüyle uğraşmak isterse nihayet nasıl konturlanıp vurgulayacağınızı anlayın , aşağıda sizin için denemeniz gereken 15 makyaj ipucu var. Öyleyse makyaj çantanızı ve kullanmayı asla öğrenemediğiniz bir ürünü (hatta, ürünleri 🙂 ) Alın ve yapmaya başlayın.

Makyaj İpucu # 1: Kaymasına Yardımcı Olmak için Kalem Astarınızı Eritin

Gerçek: Kremsi makyaj ürünleri ısındığında daha iyi karışır. Öyleyse, kohl eyeliner kaleminiz göz kapağınızı atlar veya çekerse veya iyi bir renk kazanımı için birden fazla kat alırsa, astarlamaya başlamadan önce hafifçe eritin. Bunu yapmak için, kohl astarınızın ucunu bir çakmağın alevi altında bir saniye veya yapışkan hale gelene kadar tutun, hafifçe soğumaya bırakın (çok sıcak veya erimiş olmadığından emin olmak için elinizle renklendirin) ve ardından tutarlılık gözlerinizin önünde değişir.

Makyaj İpucu # 2: Göz Farı Patlatmak için Beyaz Eyeliner Kullanın

Şeffaf veya daha az pigmentli bir göz farının göz kapağınızda daha canlı görünmesini sağlamak için önce tüm göz kapağınızın üzerine beyaz bir göz kalemi sürün . Ardından, göz farını tam üstüne sürün. Beyaz astarın opak kaplaması, herhangi bir göz farı gölgesini yoğunlaştıracak ve göz alıcı hale getirecektir.

Makyaj İpucu # 3: Önce Kedi Gözünüzü Belirleyin

Kanatlı göz kalemi görünümünüzü çivilemekte zorlanıyorsanız, önce şeklin dış çizgisini çizmeyi ve sonra doldurmayı deneyin . Alt kirpik çizginizin altını oluşturmak için bir çizgi uzatın. önce kedi gözünüz. Ardından, kanadınız için istediğiniz kalınlığa karar verin ve vuruşunuzun son noktasından üst kirpik çizginize kadar üst çizgiyi izleyin. Şekli her iki tarafa da çizdikten ve her şey simetrik göründüğünde, açık alanı doldurun.

Makyaj İpucu # 4: Şablon Olarak Bir Kaşık Kullanın

Kedinizin gözünü serbest elle çizmek sizin için gerçekleşmeyecekse, bir kaşık alın ve şablon olarak kullanın. Bir kaşığın sapını gözünüzün dış köşesine doğru tutarak, kedi gözünüz için ilk adım olarak düz bir çizgi çizmek için sıvı bir eyeliner kullanın. Ardından, kaşığı göz kapağınızı saracak şekilde çevirin ve mükemmel kıvrımlı kanatlı bir etki yaratmak için yuvarlak dış kenarı kullanın.

Makyaj İpucu # 5: Hashtag ile Dumanlı Gözü Kes

Bir dumanlı göz Eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız özensiz ama güzel gözüksün diyorsanız bu göz makyajını deneyebilirsiniz. Basitleştirmek için, göz kapağınızın dış üçte birlik kısmına eğimli bir hashtag sembolü çizmek için kremsi bir göz kalemi kullanın, ardından sünger veya lekeli bir fırçayla karıştırın . Bu sadece her iki gözün de simetrik olmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda göz kalemi ile biraz fazla çıldırmanızı da engelleyecektir.

Makyaj İpucu # 6: Maskara Kalkanı Olarak Bir Kaşık Kullanın

Göz farının mükemmel görünmesini tam sağlamışken  ardından maskarayı kaydırmaktan ve her şeyi lekelerle mahvetmekten daha sinir bozucu bir şey olamaz. Çözüm mü? Göz kapağına sarılacak şekilde bir kaşık tut ve ardından maskaranı her zamanki gibi sür . Maskara çubuğunu kirpiklerinize ve kaşığın arkasına doğru sürdüğünüzde, kalıntı cildiniz yerine aletin arkasını kaplayacaktır. Dahice bir çözüm.

Makyaj İpucu # 7: Maskarayı Tuzlu Solüsyonla Canlandırın

Tavsiye: En fazla üç ay boyunca sadece bir tüp maskara kullanın. Bu noktanın ötesinde, bakteri toplayabilir ve göz enfeksiyonlarına ve Google Görseller’de aramak istemeyeceğiniz diğer talihsiz şeylere yol açabilir. Ancak maskaranız ilk üç ay içinde can sıkıcı bir şekilde kurursa , pürüzsüz kıvamına geri döndürmek için lapa lapa formüle birkaç damla salin solüsyonu (tuzlu solisyon) ekleyin .

Makyaj İpucu # 8: Kirpik Kıvırıcıyı Saç Kurutma Makinesi ile Isıtın

Fön makinesi ile sıcak hava üfleyerek  kirpik kıvırıcınızı ısıtın . Eklenen ısı, kirpiklerin daha hızlı kıvrılmasına ve şeklinin daha uzun süre korunmasına yardımcı olur. Kirpik kıvırıcınızı ısınana kadar bir fön makinesi ile ısıtın, biraz soğuyana kadar bekleyin ama hala sıcak olması lazım (kolunuzun içinde test edin, böylece göz kapağınızı yakmayın), sonra kıvrılmak için kirpiklerinizi sıkıştırın.

Makyaj # 9: Kirpiklerinizi Yarı Saydam Pudra ile Dolgunlaştırın

Kirpiklerinizi dolgunlaştırmak için maskara katları arasında kirpikleriniz üzerine bir miktar yarı saydam sabitleyici toz sürün. Yarı saydam pudra, maskarayı katlar arasında kavramaya yardımcı olur ve size daha dolgun, daha hacimli kirpikler bırakır.

Makyaj İpucu # 10: Dudak Renginizi Doku ve Pudra ile Ayarlayın

Saatler süren dudak rengi için, gölgenizi kaydırın, ağzınızın üzerine bir kağıt mendil koyun, ardından rengin tomurcuklanmasını veya kanamasını önlemek için üstüne yarı saydam pudra sürün. Bu süreç ekstra  görünebilir ve sizi üşendirebilir ancak getirisi buna yüzde 100 değer. Yarı saydam pudra tek başına dudak renginizi değiştirir fakat  dokuyu bir kalkan olarak kullanmanız  onu ışıklandırmaktan veya matlaşmaktan koruyacaktır.

Makyaj İpucu # 11: Kendi Dudak Renginizi Petrol Jeli ile Karıştırın

Çok sevdiğiniz ve aynı zamanda dudak gölgesi olarak kullanmak istediğiniz bir göz farı varsa, gevşek pigmentleri bir kaşıkta biraz petrol jeli (Aquaphor veya Vazelinde iyi olur ) ile karıştırın ve sadece dudaklarınıza sürün. Booom. Kendi özel dudak parlatıcınız. Şimdiye kadarki en iyi makyaj ipucu.

Makyaj İpucu # 12: Dudağınızın (Aşk Tanrınızın) Yayını “X” ile Tanımlayın

En kolay ve en hızlı yol aşk tanrınızın yayını tanımlamaktır, rujunuzla aynı renkte bir dudak kalemi alıp doğal dudak çizginizle aynı hizada bir “X” oluşturmaktır. Ardından “X” in alttaki üç bölümünü rujla doldurun ve görünüşünüzü tamamlamak için normalde yaptığınız gibi uygulamaya devam edin.

 

Makyaj İpucu # 13: Üçgen Şeklinde Gözlerinizin Altını Gizleyin

Göz altı alanınızı gerçekten aydınlatmak istiyorsanız , kapatıcıyı noktalamayı bırakın ve uygulamayı deneyin.üçgen şeklinde. Üçgenin tabanını doğrudan kirpik çizginizin altına ve ucu yanağınızın elmasını işaret edecek şekilde çizin. Bu, gözlerin altında daha parlak bir yanılsama yaratmak için kızarıklık ve gölgelerin tamamen gizlenmesine yardımcı olur.

Makyaj İpucu # 14: Kontur Kılavuzu olarak Fırça Sapı Kullanın

Herkesin yüzü farklı şekilde şekillenmiştir, bu nedenle BFF’nizin konturunu yaptığı yer sizin için en iyi yer olmayabilir. Bronzlaştırıcınızın veya kontur pudrasının neresinde toz alacağınızı söylemek için, yüzünüz için doğru açıyı bulmak üzere elmacık kemiğinizin hemen altına (doğrudan gerçek kemiğin altındaki cepte) bir kalem, veya makyaj fırçası sapı yuvarlayın. Doğru yerleşimi bulduğunuzda, bir şekillendirme fırçasıyla hemen altına biraz bronzlaştırıcı sürün, ardından yumuşatmak için rengi karıştırın.

Makyaj İpucu # 15: Konturlarınızı Kaş Kalemiyle Eşleştirin

Krem kontur çubuğunuz yok mu? Sorun değil. Fondöteninizi uyguladıktan sonra, elmacık kemiklerinizin altındaki boşlukları, şakaklarınızı, saç çizginiz boyunca, çene çizginizi, burnunuzun kenarlarını, burnunuzun ucunu ve gözlerinizin kıvrımını çizmek istediğiniz alanları işaretleyin. derin renkli kaş jeli kalemiyle . Evet, doğru okudun. Kaş jeli kalemleri gerçekten konsantredir, ancak çok bulaşabilir, bu da onları şekillendirme için mükemmel kılar.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı