Gezi Rehberi

Nasıl Ucuz Uçak Bileti Bulunur?

Nasıl Ucuz Uçak Bileti Bulunur?| Ucuz uçak bileti bulma; uçak bileti kampanyalarını yakından takip edip yakalama yeteneği olan ve aynı zamanda sık sık seyahat eden gezginlerin uzmanlık alanlarından birisidir. Çünkü, hepimizin bildiği gibi biz seyahat etmeyi ve gezmeyi seven bir milletiz. Ancak, bunu yaparken de uçak biletlerine bir servet ödemek istemiyoruz. Uçak bileti ücretleri; seyahat masraflarımızın önemli bir kısmını kapsamaktadır. Bu yüzden, hepimiz uygun uçak bileti bulma yeteneğimizi geliştirmeliyiz. Bu sayede, seyahat bütçesini düşürüp, tatil, eğlence ve diğer masraflara daha çok bütçe ayırabiliriz. Birçok kişi, nasıl ucuz uçak bileti bulunur konusunda araştırma yapmaktadır. Ancak, uçak bileti fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Ucuz uçak bileti bulmak şansa dayalı değildir veya üstün bir yetenek gerektirmez. Gereken şey; harekete geçmek ve bu konularda biraz araştırma yapmaktır. Bunun için de bazı temel kuralları akılda tutmak ve yeri geldiğinde uygulamak gerekir. Peki, iç hatlarda nasıl ucuz uçak bileti bulabilirsiniz? Öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı okumanızı öneririm.

Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutmalısınız!

Hepimizin bildiği gibi, uçak bileti fiyatları gidilecek dönemlere göre değişiyor. Çoğu kişi, yılbaşında, noelde veya dini bayramlarda tatile çıkmayı ister. Ayrıca, ülkemizde, okulların tatil olduğu ve çoğu kişinin yıllık izinlerini kullandığı Haziran- Ağustos ayları arasında yüksek taleplerden dolayı uçaklar dolu olur. İşte bu sebepten dolayı, bu saydığım dönemlerde iç hatlarda uçak bileti fiyatları yüksek olur. Sizin de seyahat için esnekliğiniz varsa tatil dönemlerinin dışındaki zamanlarda seyahat planları yapmalısınız. Uçuş tarihleriniz, bu saydığım zamanlara denk geliyorsa yüksek fiyatlarla uçak bileti almak zorunda kalacaksınız. O yüzden, bu tarihlerde, seyahate çıkmadan önce sürekli olarak kampanya fırsatlarını ve uçak bileti ücretlerini gözden geçirin. Bir de, tatil zamanınız yaklaştığı halde son dakika gidip uçak bileti alıyorsanız, fiyatlardan şikayet etmeyin! Şunu unutmayın, herkesin tatil yaptığı yoğun dönemlerde, en ucuz uçak biletlerini sabahın erken saatlerindeki veya gecenin geç saatlerindeki uçuşlarda bulabilirsiniz. Havaalanından otele veya eve gidişiniz problem olmayacaksa bu saatleri tercih edin. Son olarak şunu söylemeliyim; illaki şu tarihlerde şuraya gideceğim diye tutturmayın, Paris’e gitmek yerine uygun uçak bileti bulduğunuz takdirde Bodrum’a gidebilirsiniz. Bu konuda esnek bir düşünce yapınız olmalı!

Nasıl Ucuz Uçak Bileti Bulunur?

Biletinizi Fiyatların En Uygun Olduğu Zamanlarda Alın!

Hepimizin bildiği gibi hafta ortasında uçmak, hafta sonu uçmaya göre daha ucuzdur. Çünkü, çoğu kişi hafta sonu bir yerlere gitmeyi tercih etmektedir. Uzmanlara göre, hafta ortası uçmak, %10 kadar bir tasarruf sağlıyor. En uygun bilet bulmak için bakacağınız günler; çarşamba veya perşembe günleridir. Özellikle, öğleden sonraki saatler daha uygundur. Çarşamba ve perşembe günlerini, salı ve cumartesi günleri izlemektedir. İç hatlarda en uygun fiyatları yakalama dönemi ise 21 gün öncesidir. Bu dönemde fiyatlar, diğer günlere kıyasla %8 oranında daha ucuzdur. 14 günlük süreçte, bilet fiyatları ortalama fiyatlara kıyasla %5 oranında artmaktadır. Yedi günlük son süreçte ise fiyatların artış oranı %30’ları bulmaktadır. Türkiye’den seyahat etmek için yani iç hatlar için en uygun olan zaman dilimleri ise Mayıs ayı olarak gösteriliyor. Bu yüzden, iç hatlarda hafta içi uçuşlarını ve tatil dönemlerine denk gelmeyen tarihleri tercih etmelisiniz. Kısacası, iç hatlar seyahati yapacaksanız, seyahat tarihinizden en geç 20 gün öncesinden ucuz uçak bileti aramaya başlayın. Ayrıca, fiyatları düzenli olarak takipte tutun.

Tatil kategorimizdeki sevgiliyle tatile giderken alınması gerekenler başlıklı makalemizin de ilginizi çekebileceğini düşündük. İyi okumalar!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı