Gezi Rehberi

Sevgiliyle Tatile Giderken Alınması Gerekenler

Sevgiliyle Tatile Giderken Alınması Gerekenler| Sevgilinizle kafa yapılarınız uyuşuyor ve daha fazla zaman geçirmek için tatile çıkmayı mı düşünüyorsunuz? Tatile nereye gideceğinize karar verdikten sonra sıra tatil hazırlığına gelmişse ve yanınıza neler alacağınız konusunda bir fikriniz yoksa biraz çevrenizden yardım alabilir ve daha önce tatile çıkmış kişilerden yanınıza alabileceğiniz eşyaların detaylarını öğrenebilirsiniz. Her seyahatte olduğu gibi sevgilinizle birlikte çıkacağınız tatilde de ayakkabı, kıyafet, para, güneş kremi gibi tatil ihtiyaçlarını yanınıza almanız gerekir. Ancak bunların dışında özel bir tatil yaşamak ve sevgilinizle birlikte zaman geçirirken unutulmaz anılar biriktirmek istiyorsanız sevgiliyle tatile giderken alınması gerekenler konusunda titiz davranmalısınız.

Sevgiliyle Tatile Giderken Alınması Gerekenler

1. En Güzel Kıyafetler

Tatil valizinizde , her zamanki halinizle sevgilinizin yanında gezmek istemiyorsanız ve tatilin konseptine uygun bir şekilde giyinmek istiyorsanız rahat ancak sizi özel gösterecek kıyafetler yanınızda bulundurmalısınız. İster bayan olun ister erkek olun yanınıza özel bir akşam yemeği için kıyafet almayı unutmayın.

Kıyafet seçimlerinizde aşırı gösterişli parçalar seçmek yerine salaş, rahat ve sizi güzel gösterecek ürünler seçemeye özen gösterin. Kıyafetlerinizle uyumlu ayakkabı, çanta, gözlük vs. parçalar da seçmelisiniz.

2. Güzel Çekimler Yapan Cihazlar!

Telefonlar sevgiliyle tatile giderken alınması gereken değil hangi tatil olursa olsun yanınızda bulunması gereken detaylardan biridir. Ancak sevgilinizle tatile çıkacaksanız telefona ek olarak güzel çekim yapan bir fotoğraf makinesi ya da kamera yanınızda bulunmalı.

Aniden şarjınızın bitmesi ya da yeterince kaliteli çekimler yapamayan telefonunuzun sizi yarı yolda bırakacaksa mutlaka yanınıza şarjı uzun gidecek ve çekimleri istediğiniz kalitede yapacak bir cihaz bulmalısınız.

3. Temizliğinizi Düşünün!

Tatile giderken sevgilinizin yanında her zaman temiz bulunmak istiyorsanız jilet, cımbız ya da çeşitli temizlik malzemelerini bulundurmalısınız. Gideceğiniz tatil mekânının koşullarını da düşünerek şampuan, sabun, havlu gibi detayları ihmal etmemeye çalışın.

Deodorant, parfüm, diş fırçası gibi detaylar unutulmaması gereken tatil ihtiyaçları arasında bulunduğu gibi ihmal etmeniz halinde sevgiliniz tarafından bu durum çok kolay bir şekilde fark edilecektir.

4. Güller, Mumlar, Kalpler

Sevgilinizle romantik zamanlar geçirmekten yanaysanız yanınızda biraz kurumuş gül yaprağı, birkaç mum ve kalpli kağıtlar gibi romantizm kokulu eşyalar taşıyabilirsiniz. Bu detayları tatilinizde kullanabilir ve sevgilinizi etkileyebilirsiniz.

5.Sevgiliyle Tatile Giderken Alınması Gerekenler -Güzel Filmler, Bilgisayar ve Şarj Aleti

Sevgiliyle tatile çıkmak sanıldığı kadar sıkıcı ve zor bir durum değildir. Bu nedenle kendinizi sıkmayın ve yanınıza sevgiliyle birlikte güzel filmler izlemek adına bilgisayarınızı alın. Ayrıca şarj aleti de tatillerde özellikle sevgili ile tatillerde hayat kurtaracak detaylardan biri oluyor. Sevgiliniz yorgun olduğunu söylerse film izlemek güzel bir seçim olabilir.

6. Bol Bol Para!

Eğer erkekseniz ve sevgilinizle tatile çıkacaksanız yanınızda bol bol para olmasına özen gösterebilirsiniz. Ancak bol para her zaman işinize yaramayabilir. İmkanınız ölçüsünde yanınızda nakit bulundurmaya ve kredi kartınız varsa bile limitlerinizi aşmadan harcama yapmaya çalışmalısınız. Paranızı harcarken sevgilinize ne kadar paranızın olduğunu ve ne gibi harcamalar yapabileceğinizi de önceden söylerseniz rahat eden taraf siz olursunuz.

7. Gideceğiniz Yerde Yapılacaklar Listesi!

Çoğu sevgili tatilin ilk günlerini eğlence içerisinde geçirirken sonraki günler oldukça sıkıcı bir tatil yaşadığını düşünmeye başlar. Özellikle tatil mekanında sadece güneşlenme gibi bir aktiviteden başka bir şey bilmeyen sevgililerin kavga etme ihtimalleri de tatilin sonuna doğru artacaktır. Siz bunları yaşamak istemiyorsanız sevgili ile tatilde yapılacaklar listesi hazırlayabilir ya da gideceğiniz tatil mekanında neler yapabileceğinizi araştırarak daha fazla eğlenebilirsiniz.

Sevgiliyle Tatile Giderken Alınması Gerekenler ve Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

Sevgiliyle tatile çıkmadan önce hangi tatillerden hoşlandığınızı konuşun. Kimisi sadece yatıp dinlenmeyi severken kimisi ise yüzme, koşu, dağcılık gibi aktivitelerden hoşlanacaktır. Sevgilinizle ortak noktalarda buluşmaya çalışın.

Sevgilinizle tatile çıkacaksınız diye bavullar dolusu eşya almayın. Kaç gün kalacağınızı ve neler giyeceğinizi ayarlayarak tatile çıkın. Fazla eşya başınızı ağrıtacak ve seyahat etmenizi zorlaştıracaktır.

Sevgilinizle aynı odada kalacaksanız derli toplu olmaya ve onun yaşam alanı içerisinde rahatsız olmasına neden olacak durumlar oluşturmamaya özen gösterin.

Tatilde olduğunuz için harcama yaparken dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın.

Sevgilinizle tatildeyken her zaman güzel görünmeye çalışmayın. Bu hem zor hem de zaman kaybı yaşamanıza neden olacaktır. Sürekli aynanın karşısında vakit geçirmek yerine zamanın tadını çıkarmalısınız.

Tatilinizi yaparken sevgilinizin de tatil yapmak için geldiğini unutmayın. Ona iş yaptırmak ve ya bir şeyler alması için bir yerlere göndermek yerine sizde onunla birlikte yapılacak işleri paylaşın.

Sevgilinize tatilde sıkıntı yaşadığınız her durumun şikayetini yapmamaya çalışın. Sürekli şikayet etmek sevgilinizle olan tatilin tadını kaçıracaktır.

Tatile giderken alınması gereken bilet, kimlik, fotoğraf gibi önemli detayları atlamamaya çalışın.

Rejim yapmak, yorgun olduğunu söyleyerek sevgiliyi yalnız bırakmak tatilin hatalarındandır. Bunları yapmak yerine farklı tatları sevgilinizle deneyin, farklı yerler görmeye çalışın.

Tatil yerine bütün odak noktanızı sevgiliniz haline getirmeyin. Aksi halde sevgiliniz tatil yapmak istediğinde kendinizi ihmal edilmiş gibi hissedebilirsiniz.

Sevgiliyle tatile giderken alınması gerekenler yazımızı beğendiyseniz Akyaka Orman Kampı yazımıza da bakmanızı öneririz. Akyaka Orman Kampında gidilip görülecek yerleri sizler için paylaştık.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı